وزیر جهاد کشاورزی به استان گلستان سفر کرد

وزیر جهاد کشاورزی به منظور شرکت در مراسم بهره برداری از ۲۲۹ طرح عمرانی و تولیدی بخش کشاورزی استان گلستان شامگاه دوشنبه وارد گرگان شد و مورد استقبال استاندار و جمعی از مسوولان استانی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در اولین مرحله از سفر خود، با آیت الله سیدکاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان دیدار و گفت و گو کرد.

نماينده ولی فقيه در استان گلستان و امام جمعه گرگان در ديدار با وزير جهاد كشاورزی اظهار کرد: تكميل زهكشی اراضی ٢٨٠ هزار هكتاری، توسعه طرح های نوين آبياری، ايجاد زير ساخت های لازم ٦هزار هكتاری جديد پرورش ميگو در گميشان، ادامه ساخت پتروشيمی گلستان و توسعه راه آهن بين المللی اينچه برون و اتصال آن به جنوب كشور از مسير مناسب طرح هایی است كه اسباب توسعه استان را فراهم می كند.

در این دیدار وزير جهاد كشاورزی نیز با بیان این که توليدات بخش كشاورزی كشور تا پايان سال به ١٣٠ميليون تن می رسد، تصریح کرد: در كنار توليد بيشتر به دنبال افزايش بهره وری توليد با توسعه صنايع فرآوری در بخش کشاورزی هستيم. ‏

دکتر خاوازی فردا سه‌شنبه دو پروژه شاخص استان شامل تکمیل زنجیره تولید فرآورده های لبنی هلدینگ صباح در آزادشهر و زنجیره مرغ شرکت کاسپین چیکا در گنبدکاووس را به‌ طور متمرکز در شهرستان های آزادشهر و گنبدكاووس افتتاح می کند