ArabicEnglishPersianRussian

درباره ما

هم‌زمان با واگذاری سهام 21 شرکت جهاد نصر در استان‌های مختلف کشور از سال 1384 به حدود 40000 نفر از ایثارگران، جانبازان، خانواده‌های معظم شهدا و آزادگان جهاد در دوران دفاع مقدس و با عنایت به نقش و ضرورت ایجاد شرکتهای«‌مادر» یا «هلدینگ» که در شرایط رقابت کنونی در اقتصاد کلان کشور می‌تواند تأثیر قابل ملاحظه‌ای بر توسعه و انسجام عملیات شرکت‌های گروه جهادنصر در دستیابی آنها به اهداف ذیل داشته باشد:

 استفاده از امکانات بالقوه و بالفعل واحدهای موجود در جهت سود‌آوری هر چه بیشتر آنها.
 دستیابی و اجرای پروژه های بزرگ داخلی و بین المللی. ایجاد تمرکز و یکپارچه سازی در ظرفیت های گروه جهت
 کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌های گروه برای سهامداران.
 کمک به شرکت‌های گروه، در جهت اصلاح ساختارهای مالی، فنی و اقتصادی آنها.
 کمک به ایجاد هم‌افزایی مالی و نقدی شرکت‌های گروه در جهت تأمین مالی و بهبود وضعیت آنها.

به منظور تبیین نقشه راه جهت نیل به اهداف چشم‌انداز شرکت و برای تجمیع پتانسیل‌های موجود در داخل و خارج از شرکت‌های گروه جهاد نصر، برنامه ریزی در خصوص ایجاد ساختار E.P.C.F&I.I.I و تاسیس شرکتهای تخصصی را می‌توان بعنوان برنامه های راهبردی و بلند مدت شرکت نصر معین پارسایان عنوان نمود.

شرکت نصر معین پارسایان

وجود تشکیلات منسجم و فعال در چارچوب فرآیند و مکانیزم مشخص به نحوی که بتواند ضمن برنامه‌ریزی رشد فعالیت‌های تولیدی و خدماتی، مجموعه بنگاه‌های اقتصادی مرتبط با یک فعالیت را ساماندهی نموده و از طریق اعمال مدیریت و برنامه‌ریزی کلان، بتواند نقاط قوت و ضعف و همچنین فرصت‌ها و تهدیدات را در مجموعه بنگاه‌ها مدیریت نماید، تأثیر بسزائی در افزایش ثروت سهامداران و کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در یک صنعت خاص را به دنبال خواهد داشت. در چنین شرایطی تشکیلات مورد اشاره می‌تواند به عنوان اهرمی با هدف متمرکز کردن سرمایه‌های کوچک بنگاه‌های پراکنده و احتمالاً رقیب و قراردادن آن در خدمت اهداف توسعه آنها عمل نماید.

 

شركت نصر معين پارسيان (سهامي خاص) در تاريخ 4 مرداد 1388 به شماره 353404 و شناسه ملي 10104008725 در اداره ثبت شركت‌ها و موسسات غير تجاري تهران به نشاني: تهران- خيابان برزيل- خيابان شهيد ابراهيم شمس لاهيجاني (نيلو سابق) – شماره 25 به ثبت رسيده است.
بر اساس مفاد صورتجلسه مجمع عمومي فوق العاده مورخ 1389/9/8 نام شركت از نصر معين پارسيان به شركت نصر معين پارسايان تغيير و محل شركت نيز بر طبق صورتجلسة مورخ 89/12/18 به تهران- خيابان شهيد عباسپور (توانير) بالاتر از پل شهيد همت – خيابان گيتا – انتهاي جنوبي خيابان آرمان – پلاك 1/2 – ساختمان معين طبقه4 كدپستي: 1435613616 تغيير يافته است. بر اساس مفاد صورتجلسه شماره 55 مورخ 90/04/08 هیئت مدیره شرکت، محل دفتر مرکزی به آدرس، تهران – خیابان ولیعصر (عج) – خیابان زرتشت غربی – پلاک 42 – طبقه دوم و همچنین بر اساس مفاد صورتجلسه شماره 116 مورخ 93/09/24 هیئت مدیره شرکت، محل دفتر مرکزی به نشانی تهران، بلوار بیهقی، نبش کوچه هشتم شرقی، پلاک 3 تغییر یافته است.
بر اساس مفاد صورتجلسه شماره 143 مورخ 94/10/15 هیئت مدیره شرکت، محل دفتر مرکزی به آدرس، تهران – خیابان ولیعصر – خیابان زرتشت غربی – پلاک 75 تغییر یافته است.

بر مبنای اساسنامه شرکت نصر معین پارسایان، موضوع فعالیت شرکت به شرح زیر است:
 تأسيس، خريد سهام انواع شركت‌ها، مؤسسات و واحدهاي عمراني (ساختماني، راهسازي، سد و بند، لوله‌گذاري)، صنعتي، معدني، كشاورزي (آب و خاك زراعت دام و طيور وآبزيان)، ساختماني و ايجاد مؤسسات و بنگاه‌هاي اقتصادي مرتبط با موضوع فعاليت شركت و يا مشاركت با اشخاص داراي فعاليت‌هاي مشابه و يا مرتبط.
 انجام كليه خدمات مشاوره‌اي در زمينه‌هاي توليد سرمايه‌گذاري توسعه و تكميل برنامه‌ريزي و بودجه‌بندي و طراحي سيستم‌هاي مديريتي سرمايه‌گذاري در داخل و خارج از كشور به صورت مشاركتي و قبول و اعطاء نمايندگي و انجام كليه عمليات ديگري كه بطور مستقيم و غيرمستقيم براي تحقق اهداف مزبور لازم مي‌باشد.
 استفاده از تسهيلات مالي و اعتباري بانكها و مؤسسات اعتباري.
 مبادرت به كليه عمليات مجاز اداري و تجاري داخلي و خارجي كه به طور مستقيم و غيرمستقيم براي تحقق اهداف شركت لازم يا مفيد بوده و يا در جهت اجراي موضوع شركت ضرورت داشته باشد.
 تحصيل و اعطاي مجوز ساخت ليسانس دانش فني و تكنولوژي ساخت مواد تجهيزات و ماشين‌آلات.
 مبادرت به خريد سهام بانك‌ها و مؤسسات مالي و اعتباري پس از اخذ مجوزهاي لازم.
 مبادرت به كليه معاملات و عمليات تجاري و بازرگاني خريد و فروش اجاره كردن ماشين‌آلات صادرات و واردات ماشين‌آلات تجهيزات و تأسيسات كشاورزي عمراني صنعتي معدني و ترابري.
 تحصيل و ارائه نمايندگي‌هاي مختلف داخلي و خارجي جهت تهيه تأمين و صدور انواع تجهيزات قطعات يدكي ماشين‌آلات و ساير كالاها در ارتباط با موضوع فعاليت شركت و شركت‌هاي وابسته و ساير مؤسسات واشخاص حقيقي و حقوقي.
 تهيه، تأمين و توزيع لوازم و كالاهاي مورد نياز طرح‌هاي كشاورزي، عمراني، صنعتي، معدني و ترابري مورد نياز شركت‌هاي وابسته و ساير مؤسسات و اشخاص حقيقي و حقوقي.

سرمايه اولیه ثبت شده شركت مبلغ 1/000/000 ريال منقسم به يك هزار سهم 1000 ريالي با نام (كلاً پرداخت شده) است. ليكن بر اساس مفاد بند یک مصوبات صورتجلسه مجمع عمومي فوق‌العاده مورخ 1388/10/16 مقرر گرديد كه سرمايه شركت از مبلغ 1/000/000 ريال به مبلغ 100/000/000/000 (يكصد ميليارد ريال) و سپس طبق بند یک صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 1392/11/30 مقرر گردید سرمایه شرکت به مبلغ 1/000/000/000/000 طي يك يا چند مرحله از محل مطالبات حال شده و آورده نقدي سهامداران افزايش يابد که اختیار زمان بندی و برنامه‌ریزی تحقق افزایش سرمایه طی 5 سال به هیئت مدیره تفویض گردید.
با توجه به مفاد بند یک مصوبات صورتجلسه مجمع عمومي فوق‌العاده مورخ 1396/03/29 در تاریخ 1396/06/28سرمایه شرکت به 831/561/052/000 ريال افزایش یافت. مراتب فوق طی روزنامه رسمی به شماره 21131 در تاریخ 1396/03/07 به ثبت رسید.
با توجه به مفاد بند یک مصوبات صورتجلسه مجمع عمومي فوق‌العاده مورخ 1396/07/24 سرمایه شرکت به 1/000/000/000/000 ريال (یک‌هزار میلیارد ریال) افزایش یافت. مراتب فوق طی روزنامه رسمی به شماره 21198 در تاریخ 1369/09/28 به ثبت رسید.

گروه نصر معین پارسایان در راستای دستیابی به اهداف و برنامه‌های خود اقدام به تأسیس و یا خرید شرکت‌های مهندسی مشاور، بازرگانی، فن‌آوری، صنعتی، معدنی، عمرانی و غیر عمرانی با زمینه‌های کاری مختلف نموده است. از جمله این شرکت‌ها شرکت انرژی معدن نصر است که در زمینه‌های تخصصی اکتشاف، استخراج، فرآوری، بهره‌برداری و مشاوره معدن و همچنین فعالیت‌های مختلف صنعتی در حال فعالیت است. ساختار تشکیلاتی گروه نصر معین پارسایان در شکل زیر آمده است

اعضای هیات مدیره شرکت نصر معین پارسایان

شمایلی1
یداله شمایلی رئیس هیات مدیره
نماینده شرکت
حمل و نقل جهاد نصر
کیانی-فر
فریدون کیانی فر نایب رئیس هیات مدیره
نماینده شرکت
جهاد نصر کرمانشاه
تفاخ
سیدمحمدعلی تفاخ عضو هیات مدیره
نماینده شرکت
جهاد نصر حمزه
1vaziri
ردشیر معتمدوزیری عضو هیات مدیره
نماینده شرکت
نصر بین الملل کردستان
1zarei
حسین زارعی عضو هیات مدیره
نماینده شرکت
جهاد نصر فارس
amid1
عبدالرضا عمید مدیر عامل
خارج از اعضای هیئت مدیره
nasir1
سيد نصيرالدين شاهرخی عضو علی‌البدل هیات مدیره
نماینده شرکت
کانون سنگرسازان بی‌سنگر
ahmadzade1
قدرت احمدزاده زمهریر عضو علی‌البدل هیات مدیره
نماینده شرکت
آرمان نصر آذربایجان