همکاری وزارتخانه های جهاد کشاورزی و آموزش و پرورش برای ارتقای جایگاه هنرستان های کشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی گفت: به منظور ارتقای جایگاه هنرستان های کشاورزی، تفاهم نامه همکاری بین وزارتخانه های جهاد کشاورزی و آموزش و پرورش منعقد خواهد شد.

به گزارشپایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، زنگ آغاز سال تحصیلی جدید، صبح امروز با حضور دکتر کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در هنرستان کشاورزی امام علی (ع) واقع در باقرشهر شهر ری نواخته شد.

وزیر جهاد کشاورزی در این مراسم، بخش کشاورزی را از بخش های مهم اقتصادی کشور عنوان کرد و افزود: بخش کشاورزی توانسته است با تولید محصولات کشاورزی و تامین امنیت غذایی در شرایط بسیار سخت تحریم ها، نجات بخش کشور باشد.

خاوازی با اشاره به این که در سال گذشته رشد ارزش افزوده بخش کشاورزی ۸.۸ درصد بوده است، گفت که این امر منجر به مثبت شدن رشد اقتصادی کشور شده است.

وی، ادامه داد: رشد بخش کشاورزی در ۵ ماهه نخست امسال نیز مثبت بوده و امیدواریم تا پایان سال این رشد مثبت ادامه داشته باشد و بتواند به رشد اقتصادی کشور کمک کند.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که بخش کشاورزی بخش بسیار مهمی است و امنیت غذایی کشور به این بخش گره خورده است، تصریح کرد: آنچه امروز ذهن ما را درگیر کرده، آینده نیروی انسانی بخش کشاورزی یعنی کشاورزان آینده هستند.

خاوازی گفت: کشاورزان آینده، همین دانش آموزان امروز هستند که در این هنرستان کشاورزی و یا هنرستان های کشاورزی دیگر کشور درس می خوانند.

وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: طرح بسیار خوبی را برای کشاورزان آینده در هنرستان های کشاورزی، آماده کرده ایم که تقدیم شورای عالی عشایر و روستا می کنیم و تصمیمات بسیار خوبی برای هنرستان ها در این طرح گرفته شده است.

خاوازی با بیان این که وزارت جهاد کشاورزی، پشتیبان بخش کشاورزی در آموزش پرورش است، گفت: تفاهمنامه ای در حال آماده شدن است که با وزارت آموزش و پرورش منعقد خواهد شد و امیدواریم که جایگاه هنرستان های کشاورزی در نظام آموزش و پرورش کشور ارتقا یابد.