۲ واحد گلخانه در کرمانشاه با حضور وزیر جهاد کشاورزی افتتاح شد

به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر، دو واحد گلخانه در شهرستان کرمانشاه با حضور وزیر جهاد کشاورزی افتتاح شد.

به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی که به همراه معاون اول رئیس جمهور به استان کرمانشاه سفر کرده است، یک واحد گلخانه ۵۰۰۰ متر مربعی را در شهرستان کرمانشاه افتتاح کرد.

تولیدات این گلخانه شامل محصولات خارج از فصل مانند توت فرنگی است و برای احداث این واحد گلخانه ای ۴ میلیارد تومان شامل ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان آورده متقاضی طرح و ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات اعطایی، سرمایه گذاری شده است.

همچنین یک واحد گلخانه ۵۰۰۰ مترمربعی واقع در روستای دهکبود درود فرامان شهرستان کرمانشاه امروز با حضور وزیر جهاد کشاورزی به بهره برداری رسید.

این پروژه با سرمایه گذاری ۳ میلیارد تومان شامل اخذ تسهیلات به مبلغ ۲ میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان و ۷۲۰ میلیون تومان آورده مجری پروژه، احداث شده است.

با بهره‌برداری از این گلخانه سالانه ۵۰۰ هزار گل شاخه بریده شامل گل رز تولید می شود.

بازدید وزیر جهاد کشاورزی از واحد جدید تولید رب گوجه فرنگی در پرامان کرمانشاه

وزیر جهاد کشاورزی در سفر به استان کرمانشاه، امروز از کارخانه تولید رب گوجه فرنگی به ظرفیت ۱۰هزار تن در دشت پرامان کرمانشاه بازدید کرد.

این کارخانه سالانه ظرفیت خرید ۶۰هزار گوجه فرنگی از کشاورزان دارد.

عملیات اجرایی این واحد تولیدی از سال ۹۷ آغاز و در سال ۹۹ آماده بهره برداری شده است.

برای احداث این کارخانه ۷۰ میلیارد تومان شامل ۱۲.۵ میلیارد تومان دریافت تسهیلات و ۵۷.۵ میلیارد تومان آورده مجری پروژه، سرمایه گذاری شده است.

با احداث این واحد تولیدی به صورت مستقیم برای ۶۰ نفر به صورت ثابت و ۴۰ نفر به صورت فصلی و ۱۰۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد می شود.