کشت پنبه در سطح ۹۹ هزار هکتار از مزارع کشور

مجری طرح پنبه وزارت جهاد کشاورزی، از کشت پنبه در سطح ۹۹ هزار هکتار از مزارع کشور در سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان، ابراهیم هزارجریبی در نشستی به منظور توسعه کشت پنبه در این استان تشکیل شد، بیان کرد: خوشبختانه براساس سیاست‌های ستاد اقتصاد مقاومتی و برنامه سال جهش تولید تقاضا برای توسعه کشت پنبه در کشور افزایش یافته و پیش‌بینی می‌شود سطح کشت پنبه کشور از ۹۹ هزار هکتار امسال به ۱۲۰ هزار هکتار در سال آینده ارتقا یابد.

وی با بیان این که امسال برای اولین بار با حمایت وزارت جهادکشاورزی ۵۰۰ هکتار پنبه در سیستان وبلوچستان کشت خواهد شد، افزود: اراضی کشاورزی شهرستان‌های ایرانشهر، بمپور، دلگان و خاش در اولویت کشت پنبه امسال قرار دارند.

مجری طرح پنبه وزارت جهادکشاورزی بیان کرد: مشارکت شرکت‌های کشت و صنعت در کشت پنبه و راه‌اندازی مجدد کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر فرصت مناسبی است تا کشت پنبه در سیستان و بلوچستان توسعه یابد.

وی تصریح کرد: راه‌اندازی صنایع پس از تولید نیز در برنامه کاری وزرات جهادکشاورزی است تا کشاورزان بدون دغدغه نسبت به کشت پنبه اقدام کنند.

گفتنی است؛ در این نشست رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان، معاون بهبود تولیدات گیاهی، مدیران و مشاورین، مدیران عامل کشت صنعت گوهرکوه خاش، زرین دشت وداراب استان فارس، کشت و صنعت کمیته امداد امام خمینی جلگه چاه هاشم، رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی بلوچستان و سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان دلگان حضور داشتند.