درباره ما

هم‌زمان با واگذاری سهام ۲۱ شرکت جهاد نصر در استان‌های مختلف کشور از سال ۱۳۸۴ به حدود ۴۰۰۰۰ نفر از ایثارگران، جانبازان، خانواده‌های معظم شهدا و آزادگان جهاد در دوران دفاع مقدس و با عنایت به نقش و ضرورت ایجاد شرکتهای«‌مادر» یا «هلدینگ» که در شرایط رقابت کنونی در اقتصاد کلان کشور می‌تواند تأثیر قابل ملاحظه‌ای بر توسعه و انسجام عملیات شرکت‌های گروه جهادنصر در دستیابی آنها به اهداف ذیل داشته باشد:

 استفاده از امکانات بالقوه و بالفعل واحدهای موجود در جهت سود‌آوری هر چه بیشتر آنها.
 دستیابی و اجرای پروژه های بزرگ داخلی و بین المللی. ایجاد تمرکز و یکپارچه سازی در ظرفیت های گروه جهت
 کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌های گروه برای سهامداران.
 کمک به شرکت‌های گروه، در جهت اصلاح ساختارهای مالی، فنی و اقتصادی آنها.
 کمک به ایجاد هم‌افزایی مالی و نقدی شرکت‌های گروه در جهت تأمین مالی و بهبود وضعیت آنها.

به منظور تبیین نقشه راه جهت نیل به اهداف چشم‌انداز شرکت و برای تجمیع پتانسیل‌های موجود در داخل و خارج از شرکت‌های گروه جهاد نصر، برنامه ریزی در خصوص ایجاد ساختار E.P.C.F&I.I.I و تاسیس شرکتهای تخصصی را می‌توان بعنوان برنامه های راهبردی و بلند مدت شرکت نصر معین پارسایان عنوان نمود.

شرکت نصر معین پارسایان

وجود تشکیلات منسجم و فعال در چارچوب فرآیند و مکانیزم مشخص به نحوی که بتواند ضمن برنامه‌ریزی رشد فعالیت‌های تولیدی و خدماتی، مجموعه بنگاه‌های اقتصادی مرتبط با یک فعالیت را ساماندهی نموده و از طریق اعمال مدیریت و برنامه‌ریزی کلان، بتواند نقاط قوت و ضعف و همچنین فرصت‌ها و تهدیدات را در مجموعه بنگاه‌ها مدیریت نماید، تأثیر بسزائی در افزایش ثروت سهامداران و کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در یک صنعت خاص را به دنبال خواهد داشت. در چنین شرایطی تشکیلات مورد اشاره می‌تواند به عنوان اهرمی با هدف متمرکز کردن سرمایه‌های کوچک بنگاه‌های پراکنده و احتمالاً رقیب و قراردادن آن در خدمت اهداف توسعه آنها عمل نماید.

شركت نصر معين پارسيان (سهامي خاص) در تاريخ ۴ مرداد ۱۳۸۸ به شماره ۳۵۳۴۰۴ و شناسه ملي ۱۰۱۰۴۰۰۸۷۲۵ در اداره ثبت شركت‌ها و موسسات غير تجاري تهران به نشاني: تهران- خيابان برزيل- خيابان شهيد ابراهيم شمس لاهيجاني (نيلو سابق) – شماره ۲۵ به ثبت رسيده است.
بر اساس مفاد صورتجلسه مجمع عمومي فوق العاده مورخ ۱۳۸۹/۹/۸ نام شركت از نصر معين پارسيان به شركت نصر معين پارسايان تغيير و محل شركت نيز بر طبق صورتجلسة مورخ ۸۹/۱۲/۱۸ به تهران- خيابان شهيد عباسپور (توانير) بالاتر از پل شهيد همت – خيابان گيتا – انتهاي جنوبي خيابان آرمان – پلاك ۱/۲ – ساختمان معين طبقه۴ كدپستي: ۱۴۳۵۶۱۳۶۱۶ تغيير يافته است. بر اساس مفاد صورتجلسه شماره ۵۵ مورخ ۹۰/۰۴/۰۸ هیئت مدیره شرکت، محل دفتر مرکزی به آدرس، تهران – خیابان ولیعصر (عج) – خیابان زرتشت غربی – پلاک ۴۲ – طبقه دوم و همچنین بر اساس مفاد صورتجلسه شماره ۱۱۶ مورخ ۹۳/۰۹/۲۴ هیئت مدیره شرکت، محل دفتر مرکزی به نشانی تهران، بلوار بیهقی، نبش کوچه هشتم شرقی، پلاک ۳ تغییر یافته است.
بر اساس مفاد صورتجلسه شماره ۱۴۳ مورخ ۹۴/۱۰/۱۵ هیئت مدیره شرکت، محل دفتر مرکزی به آدرس، تهران – خیابان ولیعصر – خیابان زرتشت غربی – پلاک ۷۵ تغییر یافته است.

بر مبنای اساسنامه شرکت نصر معین پارسایان، موضوع فعالیت شرکت به شرح زیر است:
 تأسيس، خريد سهام انواع شركت‌ها، مؤسسات و واحدهاي عمراني (ساختماني، راهسازي، سد و بند، لوله‌گذاري)، صنعتي، معدني، كشاورزي (آب و خاك زراعت دام و طيور وآبزيان)، ساختماني و ايجاد مؤسسات و بنگاه‌هاي اقتصادي مرتبط با موضوع فعاليت شركت و يا مشاركت با اشخاص داراي فعاليت‌هاي مشابه و يا مرتبط.
 انجام كليه خدمات مشاوره‌اي در زمينه‌هاي توليد سرمايه‌گذاري توسعه و تكميل برنامه‌ريزي و بودجه‌بندي و طراحي سيستم‌هاي مديريتي سرمايه‌گذاري در داخل و خارج از كشور به صورت مشاركتي و قبول و اعطاء نمايندگي و انجام كليه عمليات ديگري كه بطور مستقيم و غيرمستقيم براي تحقق اهداف مزبور لازم مي‌باشد.
 استفاده از تسهيلات مالي و اعتباري بانكها و مؤسسات اعتباري.
 مبادرت به كليه عمليات مجاز اداري و تجاري داخلي و خارجي كه به طور مستقيم و غيرمستقيم براي تحقق اهداف شركت لازم يا مفيد بوده و يا در جهت اجراي موضوع شركت ضرورت داشته باشد.
 تحصيل و اعطاي مجوز ساخت ليسانس دانش فني و تكنولوژي ساخت مواد تجهيزات و ماشين‌آلات.
 مبادرت به خريد سهام بانك‌ها و مؤسسات مالي و اعتباري پس از اخذ مجوزهاي لازم.
 مبادرت به كليه معاملات و عمليات تجاري و بازرگاني خريد و فروش اجاره كردن ماشين‌آلات صادرات و واردات ماشين‌آلات تجهيزات و تأسيسات كشاورزي عمراني صنعتي معدني و ترابري.
 تحصيل و ارائه نمايندگي‌هاي مختلف داخلي و خارجي جهت تهيه تأمين و صدور انواع تجهيزات قطعات يدكي ماشين‌آلات و ساير كالاها در ارتباط با موضوع فعاليت شركت و شركت‌هاي وابسته و ساير مؤسسات واشخاص حقيقي و حقوقي.
 تهيه، تأمين و توزيع لوازم و كالاهاي مورد نياز طرح‌هاي كشاورزي، عمراني، صنعتي، معدني و ترابري مورد نياز شركت‌هاي وابسته و ساير مؤسسات و اشخاص حقيقي و حقوقي.

سرمايه اولیه ثبت شده شركت مبلغ ۱/۰۰۰/۰۰۰ ريال منقسم به يك هزار سهم ۱۰۰۰ ريالي با نام (كلاً پرداخت شده) است. ليكن بر اساس مفاد بند یک مصوبات صورتجلسه مجمع عمومي فوق‌العاده مورخ ۱۳۸۸/۱۰/۱۶ مقرر گرديد كه سرمايه شركت از مبلغ ۱/۰۰۰/۰۰۰ ريال به مبلغ ۱۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ (يكصد ميليارد ريال) و سپس طبق بند یک صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۱۳۹۲/۱۱/۳۰ مقرر گردید سرمایه شرکت به مبلغ ۱/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ طي يك يا چند مرحله از محل مطالبات حال شده و آورده نقدي سهامداران افزايش يابد که اختیار زمان بندی و برنامه‌ریزی تحقق افزایش سرمایه طی ۵ سال به هیئت مدیره تفویض گردید.
با توجه به مفاد بند یک مصوبات صورتجلسه مجمع عمومي فوق‌العاده مورخ ۱۳۹۶/۰۳/۲۹ در تاریخ ۱۳۹۶/۰۶/۲۸سرمایه شرکت به ۸۳۱/۵۶۱/۰۵۲/۰۰۰ ريال افزایش یافت. مراتب فوق طی روزنامه رسمی به شماره ۲۱۱۳۱ در تاریخ ۱۳۹۶/۰۳/۰۷ به ثبت رسید.
با توجه به مفاد بند یک مصوبات صورتجلسه مجمع عمومي فوق‌العاده مورخ ۱۳۹۶/۰۷/۲۴ سرمایه شرکت به ۱/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ريال (یک‌هزار میلیارد ریال) افزایش یافت. مراتب فوق طی روزنامه رسمی به شماره ۲۱۱۹۸ در تاریخ ۱۳۶۹/۰۹/۲۸ به ثبت رسید.

گروه نصر معین پارسایان در راستای دستیابی به اهداف و برنامه‌های خود اقدام به تأسیس و یا خرید شرکت‌های مهندسی مشاور، بازرگانی، فن‌آوری، صنعتی، معدنی، عمرانی و غیر عمرانی با زمینه‌های کاری مختلف نموده است. از جمله این شرکت‌ها شرکت انرژی معدن نصر است که در زمینه‌های تخصصی اکتشاف، استخراج، فرآوری، بهره‌برداری و مشاوره معدن و همچنین فعالیت‌های مختلف صنعتی در حال فعالیت است. ساختار تشکیلاتی گروه نصر معین پارسایان در شکل زیر آمده است